W Domu Kultury w Dobrzycy odbyły się cykliczne zajęcia kulinarne pod hasłem „Kuchnie Świata”. Pierwszą „podróż” dzieci odbyły do słonecznych Włoch. Zajęcia polegały na krótkiej lekcji geografii.

Dzieci poznały położenie, najważniejsze miasta, zabytki oraz kulturę kraju. Zadanie jakie miały  polegało na przygotowaniu plakatu, który opisuję Włochy. Po ciężkiej umysłowej pracy należał się odpoczynek w kuchni 🙂

 

 

 

 

 

 

Kuchnia włoska należy do jednych z najlepszych na świecie o czym nasze dzieci doskonale wiedzą przygotowując wyśmienitą pizzę. Gotowanie z dziećmi to świetna zabawa. Przy odrobinie pomocy szybko wyrobili ciasto, które potrzebowało chwili by wyrosnąć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najmłodsi samodzielnie przygotowywali sos, a starsi w tym samym czasie kroili składniki do naszej pizzy.  Każdy według własnych upodobań dobrał dodatki do swojej pizzy. Gdy już pizze były gotowe wylądowały w piekarniku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czekając na danie aktywnie wykorzystaliśmy czas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trochę ruchu przed jedzeniem nie zaszkodzi 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Efekty naszej ciężkiej pracy bardzo smakowały dzieciom. Zapraszamy w kolejną środę, tym razem podejmiemy się kuchni śląskiej.  Smacznego 🙂