Dnia 9 grudnia dzieci ze świetlicy w Strachominie zostały zaproszone przez Mikołaja do kina oraz na pyszny obiad do restauracji Pizzeria Przy Ratuszu.

Gościnnie wybrały się z nami dzieci z sąsiednich miejscowości: ze Strzepowa oraz Tymienia. W tym roku Mikołaj dał nam do wyboru dwa filmy – „Pierwsza Gwiazdka” oraz „Mikołaj i spółka”.

Młodsze dzieci wybrały pierwszą bajkę. Jest to piękna opowieść o narodzinach Jezusa Chrystusa, dzieci poznają znaczenie gwiazdy betlejemskiej oraz wydarzenia jakie miały miejsce w dniu nazwanym Bożym Narodzeniem. Opowieść jest przeplatana przygodami małego, dzielnego osiołka o imieniu Bo. Naprawdę warto wybrać się z dziećmi tuż przed świętami na tę właśnie bajkę.

Drugim filmem cieszyły się starsze dzieci. Była to komedia opowiadająca o przygodach Mikołaja w świecie ludzi. Kiedy to jego pomocników, Elfów dopada choroba tajemnicza choroba, Święty Mikołaj wyrusza więc swoim zaprzęgiem znaleźć dla nich lekarstwo. Film pełny zabawnych sytuacji wywołał uśmiech nie tylko u dzieci.

Po zakończonym seansie wybraliśmy się na obiad do restauracji Pizzeria Przy Ratuszu, tam czekały na nas do wyboru pizza z pieczarkami lub ruskie pierogi.

Z pełnymi brzuszkami i dobrym humorem wróciliśmy do domu

Dziękujemy Mikołajowi za wspaniałe Mikołajki.

 

Instruktorzy Monika Zielińska i Marcelina Ciach