Każdemu z nas zależy na tym, aby Święta były magiczne i pełne klimatycznego nastroju. Najważniejsza jest oczywiście choinka, warto jednak pamiętać  o drobiazgach. To właśnie one wnoszą mnóstwo magii i klimatu świąt do naszych domów, wystarczy odrobina kreatywności i czasu. Ciekawą ozdobę mogą stanowić świąteczne dekoracje ze słoika.

Poniżej przedstawiam instruktaż mikołajkowego słoika na słodycze:

Potrzebne materiały: Litrowy słoik z nakrętką, filc biały i czerwony, włóczka biała, materiał na nos, materiał włochaty, oczy, wata i klej na gorąco.

 

 

 

 

 

 

Wycinamy z czerwonego materiału prostokąt o wymiarach 32 cm na 15 cm i przyklejamy go do słoika, u góry słoika ściągamy go fastrygą. Następnie wycinamy Półkole z białego materiału na twarz i przyklejamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykonanie brody: Nawijamy białą włóczkę na na 3 palce zwijamy kilka razy i po środku związujemy. potrzebujemy około 11 zawiniątek na brodę 2 na brwi i 1 na wąsy. Kolejny krok to przyklejenie 11 zawiniątek dookoła białej twarzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz czas na nos: wycinamy koło o średnicy 7 cm, na brzegu koła fastrygujemy,  ściągamy, wypychamy watą i zszywamy. Przyklejamy nos do twarzy, oczy, brwi i wąsy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycinamy futrzany pasek i przyklejamy go poniżej gwintu słoika, ponieważ musimy później zakręcić słoik pokrywką z czapką.

 

 

 

 

 

Ostatni krok to czapka: wycinamy z czerwonego materiału czapkę, sklejamy ją tak by wyszedł stożek. Na końcu stożka przyklejamy pompon. Przyklejamy czapkę do nakrętki, następnie wycinamy biały pasek z filcu o wymiarach 4 cm na 27 cm składamy go na pół aby szerokość była 2 cm i sklejamy. Pasek ten doklejamy do czapki przy nakrętce, zostawiając 1,5 cm by zwisał. Wkładamy słodycze , zakręcamy i gotowa ozdoba. Miłej zabawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyk. Liliana Hanasz

Instruktor: Wielgus Agnieszka