„Wszystkie kolory świata” to ogólnoświatowy projekt UNICEF, który rozpoczął się właśnie w polskich szkołach. Laleczki UNICEF ratują życie dzieciom w Sierra Leone.

Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.

Projekt polega na uszyciu przez dzieci szmacianych laleczek, które można sprzedać i wesprzeć akcję ratowania życia tamtym dzieciom. Szkoła Podstawowa w Dobrzycy przystąpiła do akcji, a dzieci do szycia laleczek.

Do naszej świetlicy uczęszczają dzieci, które podjęły wyzwanie, a my postanowiliśmy im pomóc. Uczymy dzieci empatii, a akcje charytatywne bardzo w takiej nauce pomagają.

Empatia, czyli zdolność do rozumienia i wczuwania się w położenie lub odczucia innych osób, wręcz uczuciowe utożsamianie się z innymi jest dziś dla wielu ludzi zjawiskiem zupełnie obcym.

Od 17 grudnia przez miesiąc odbywały się w naszej świetlicy warsztaty szycia laleczek, grupa mam wraz z instruktorami stanęła na wysokości zadania i pomogli naszym wychowankom w realizacji powierzonego im przez szkołę polecenia.

Tak oto powstały piękne lalki dla UNICEF.

 

Instruktor Monika Zielińska