4 października dzieci ze Świetlicy w Strachominie wraz z grupą teatralną AGRAFKA oraz dzieci ze Świetlicy w Tymieniu miały przyjemność obejrzeć teatrzyk pt.: ,,Magiczna Kraina”. Spektakl odbył się w auli I LO im. S. Duboisa w Koszalinie. Organizatorem był Impresariat Artystyczny ,,HA-BART” z Tomaszowa Mazowieckiego.

Bilety zasponsorował Urząd Gminy w Będzinie, a wszyscy uczestnicy wyjazdu składali się po 10 zł na pokrycie kosztów transportu. Miluś i Milusia, jako główni bohaterowie przedstawienia, wprowadzili małych widzów w niezwykle ważną tematykę, jaką jest uzależnienie od komputerów i smartfonów.

Poruszali także tematy związane z brakiem ruchu wśród dzieci, złym odżywianiem i brakiem higieny. Aktorzy w zabawny sposób inscenizowali trudne zagadnienia, które są istotne dla dzieci, młodzieży i rodziców. Miluś jadł tylko słodycze, nie wychodził na dwór i siedział tylko przed komputerem. Został ukarany przez wróżkę, która odebrała mu głos.

Pomogła mu jego przyjaciółka Milusia. Przy pomocy widowni i za sprawą zmiany trybu życia odczarowała leniwego Milusia. Bohater zrozumiał, że aby być zdrowym musi pamiętać o myciu rąk i zębów. Słodycze zamienił na owoce i warzywa, słodkie napoje na wodę, a wolny czas postanowił spędzać na świerzym powietrzu zażywając więcej ruchu.

Publiczność żywo reagowała na śmieszne sytuacje przedstawiane na scenie. Aktorzy w umiejętny sposób wciągali dzieci do zabawy i zachęcali do czynnego udziału w wydarzeniach, które toczyły się podczas występu. Wszyscy wracali z uśmiechem na twarzach i pytali, kiedy ponownie będą mogli zobaczyć podobne przedstawienie.

 

Instruktor Marcelina Ciach