Uczestnictwo w  Klubie Seniora daje przede wszystkim możliwość spędzania czasu w miłym towarzystwie, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Można się więc spotkać np. z sąsiadem czy sąsiadką w podobnym wieku i wspólnie z nimi spędzić czas w miłej atmosferze. Taka właśnie jest idea Klubu Seniora – ma integrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo, w pobliżu miejsca zamieszkania.

W świetlicy Goku od 15 marca można korzystać z zajęć Klubu Seniora. Na dwóch pierwszych spotkaniach między innymi omówiliśmy sprawy organizacyjne, oczekiwania zainteresowanych, oraz wykonaliśmy piękne kwiaty z bibuły i krepiny , które seniorzy wykorzystają do zrobienia palm. Z pozostałych kwiatów wykonaliśmy zjawiskowe bukiety.

Przez duże zainteresowanie i zaangażowanie oraz na prośbę uczestników Klub Seniora będzie działał w każdy czwartek o godz 16 na Świetlicy drugie piętro Domu Kultury w Będzinie . Zapraszamy nowe zainteresowane osoby , mamy już wiele ciekawych pomysłów do zrealizowania na kolejnych zajęciach.