SAM_3797

10 lipca 2014 roku na boisku Orlik w Mścicach odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Będzino w dwóch kategoriach- szkoły podstawowe i gimnazja.

Chęć udziału w turnieju wyraziło sześć grup młodzieży w wieku gimnazjalnym: Dobrzyca, Mścice (które wystawiły dwie drużyny), Strachomino, Tymień i Wierzchomino. Oraz 3 grupy dzieci będących uczniami szkół podstawowych: Strachomino, Strzepowo, Tymień. Zwycięzcami wśród grupy gimnazjalnej okazali się gracze z Dobrzycy, zaraz za nimi na podium uklasyfikowało się Strachomino, trzecie miejsce zajęła drużyna Mścice 2. W grupie uczniów szkół podstawowych zwyciężył Tymień, drugie miejsce należało do graczy ze Strzepowa, natomiast trzecie równie zaszczytne miejsce zajęły dzieci ze Strachomina.
W świetny humor wprawiała wszystkich piękna, słoneczna pogoda. Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla dzieci, które w turnieju nie brały udziału, ale występowali w roli kibiców- mogli oni skakać na skakankach, odbijać piłkę do siatki, rzucać razem z opiekunami świetlic do kosza.
W trakcie rozgrywanych meczy, dzieci zajadały się pysznymi kiełbaskami, mogły również ostudzić pragnienie napojami.