W dniu 8 listopada 2019r. w Domu Kultury w Będzinie odbył się Gminny Turniej Gier. W turnieju wzięli udział dzieci, młodzież, oraz dorośli z terenu naszej gminy i wszystkich świetlic GOK-u. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: szachy,warcaby i tenis stołowy. Otwarcia Turnieju dokonał dyrektor Domu Kultury – Jerzy Łuczak.

Walka była bardzo wyrównana i na wysokim poziomie , ponieważ wszyscy uczestnicy świetnie przygotowali się do rozgrywek. Emocje sięgały zenitu zwłaszcza w rundach finałowych.

Wygrani otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Wójta Mariusza Jaroniewskiego.

W zmaganiach szachowych wygrali: I miejsce – pan Emilian Wosztyl, II miejsce -Marcin Ostrowski, III miejsce- Szymon Szulc z Będzina.

W konkurencji warcaby w kategorii dzieci młodszych (do lat 10) brylowali: I miejsce – Magdalena Nowak z Będzina, II miejsce -Błażej Zieliński ze Strachomino, III miejsce- Malwina Ciach Strachomino.

W konkurencji warcaby ,kategoria starszych I miejsce- Eryk Koscijański, II miejsce – Weronika Pietura , III miejsce – Maciej Stachurski z Dobrzycy.

W konkurencji tenis stołowy dziewcząt prym wiodły : I miejsce – Martyna Michałowska Będzino, II miejsce – Aleksandra Pet Wierzchomino, III miejsce – Kasia Pecyna z Dobrzycy.

W konkurencji tenis stołowy kategoria chłopcy wygrali: I miejsce – Polańczyk Jakub, II miejsce – Wachowicz Kamil z Tymienia, III miejsce – Błażek Igor Wierzchomino.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Instruktor Małgorzata Golusińska.