W dniu 25 maja 2017 r. w Sali widowiskowej Domu Kultury w Dobrzycy odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Matki wspólnie zorganizowana przez Szkołę Podstawową, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Wiejski Dom Kultury w Dobrzycy.

Imprezę otworzył Wójt Gminy p. Henryk Broda składając najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności i radości. Imprezę uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy z okolicznościowymi wierszami i piosenkami.

  Kolejnym elementem imprezy była część artystyczna przygotowana przez dzieci z Domu Kultury w Dobrzycy. Swoje umiejętności karciane zaprezentował Dominik Fedyk.Mamy oraz dzieci były oczarowane trikami ze znikającymi kartami i monetą. Patrycja Stachurska oraz Basia Stępień wykonały wzruszający utwór „Mamo”. Zaszczycił nas również występ zespołu ludowego 'Młoda Kalinka’ oraz

         Przybyłe na imprezę mamy poczęstowane zostały swojskimi wypiekami, kawą i herbatą przygotowaną przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy. Po występach wszystkie mamy otrzymały laurki wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej z Dobrzycy oraz pięknie wykonane własnoręcznie kartki okolicznościowe od dzieci i młodzieży z Domu Kultury w Dobrzycy.

Dziękujemy tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy, a w szczególności: dyrekcji i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy za przygotowanie programu artystycznego, mamom i instruktorom ze świetlic za wypieki oraz paniom z KGW Dobrzyca za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu całej imprezy.