Dnia 27.05.2017 r. na boisku sportowym w Dobrzycy przy wspaniałej pogodzie odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie, Koło Gospodyń Wiejskich, jednostkę OSP i Radę Sołecką w Dobrzycy.

W jej trakcie przeprowadzone zostały  zawody dla domów kultury i świetlic wiejskich w różnego rodzaju grach, zabawach i konkursach /min. sztafeta strażacka, strzelanie do bramek, żonglerka piłką siatkową i nożną, rzuty do kosza, rzut woreczkiem do celu i inne/. Po zaciętej rywalizacji, w której wzięło udział 6 świetlic środowiskowych zwyciężyła drużyna z Dobrzycy. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody wręczone przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzego Łuczaka, a zwycięska drużyna z Dobrzycy również Puchar Przechodni Dyrektora GOK.

Dzieci obecne na festynie otrzymały gorący posiłek w postaci zapiekanek, napoi oraz popcornu.

Z atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyli się strażacy, którzy zaprezentowali możliwości sprzętu jakim dysponuję OSP Dobrzyca. Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w zawodach sportowych, którymi autorami byli strażacy. Prowadzone były warsztaty plastyczne z masą solną przez panią Agnieszkę Szeląg . Nie brakowało też dzieci, które chętnie skorzystały z pomalowania twarzy i rąk. Gwoździem programu był magik. Zaprezentował swój program, w którym z radością udział brały dzieci. Z myślą o najmłodszych pani instruktor Elżbieta Piskorz i Martyna Augustyniak poprowadziły rozmaite konkursy z licznymi nagrodami. Radość dzieci była widoczna na ich pełnych uśmiechu twarzach.

Rada Sołecka w Dobrzycy na czele z jej sołtysem Andrzejem Augustyniakiem ufundowała dla wszystkich dzieci przybyłych na imprezę lody.

Serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu tej imprezy.