Coroczna gala z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet odbyła się w sali Domu Kultury w Będzinie. Były kwiaty, życzenia, toasty, wspaniały tort, upominki i podziękowania dla wszystkich Pań. Spotkanie przebiegło w uroczystej atmosferze i przy dużej frekwencji.

Wydarzenie jak co roku zorganizowane zostało z inicjatywy Rad Sołeckich Będzina, Łekna, Kiszkowa, Uliszek, Śmiechowa – Borkowic oraz radnych tych okręgów, a także członków Ochotniczej Straży Pożarnej Będzina oraz Gminnego Ośrodka Kultury.

Uroczystość otworzyła grupa panów na czele z Wójtem Gminy panem Henrykiem Brodą i Przewodniczącym Rady Gminy panem Andrzejem Nożykowskim. Składając przybyłym paniom życzenia z okazji ich święta zaprezentowali kilkanaście sentencji i przypowieści podanych w formie żartobliwej, które wzbudziły ogólne zadowolenie i wywoływały brawa po co trafniejszych prezentacjach. Następnie wspólnie z sołtysami i strażakami podzielony został olbrzymi, piękny i bardzo smaczny tort ufundowany przez Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy.  Po konsumpcji tych słodkości wspólnie ze strażakami z jednostki OSP wręczyli każdej z pań kwiaty, czekolady i laurki wykonane przez dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez placówki kultury.

Pani Elżbieta Góral – Radna Rady Powiatu Koszalińskiego ufundowała i przeprowadziła zabawę (loterię) podczas której, każda z pań mogła wylosować dla siebie drobny upominek.

W trakcie spotkania swój debiutancki występ zaprezentował kabaret, ze skeczem:

„Marcysia i Ludwisia w Spa”

Powstały pod kierownictwem inst.  Elżbiety Piskorz z Domu Ludowego w Tymieniu.

Udział w scenkach wzięły:

Marcysia – Elżbieta Piskorz

Ludwisia – Lila  Hanasz

Rehabilitantka i solistka – Klaudia Zabłuda

Ciesząc publiczność swoimi nowo odkrytymi talentami.

Po raz kolejny wystąpiła grupa teatralna dzieci, ze Świetlicy w Strachominie z przedstawieniem:

” Familiada”wydanie specjalne z okazji Dnia Kobiet.

Przedstawienie przygotowała  inst.  Monika  Zielińska.

Zespół „Kwiaty polskie” z Tymienia, kapela „Swaty” z Będzina umilały wspólne popołudnie  śpiewem znanych i lubianych piosenek ludowych i biesiadnych.

Wydarzenie uświetnił występ wokalny Klaudii  Zabłudy  z Domu Ludowego w Tymieniu.

Chciałbym podziękować wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy, a w szczególności – Wójtowi Gminy Będzino – Panu Henrykowi Brodzie i Przewodniczącemu Rady Gminy w Będzinie – Panu Andrzejowi Nożykowskiemu, Radnym Gminnym: Łekna – Panu Andrzejowi Jóźwiakowi, Będzina –  Panu Kazimierzowi Białkowi, Kiszkowa – Panu Bogdanowi Staniakowi i Borkowic – Panu Adamowi Gołębiewskiemu, Radnej Powiatu Koszalińskiego Pani Elżbiecie Góral, członkom jednostki OSP w Będzinie oraz członkom Rad Sołeckich – Będzina, Będzinka, Kiszkowa, Słowienkowa, Uliszek, Łękna, Mścic, Borkowic, Strzepowa, Tymienia i Dobrzycy za przygotowanie bardzo smacznych ciast, dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie za przygotowanie i przebieg organizacyjny wydarzenia.

Drogie Panie życzę Wam kobiecego piękna w życiu, siły, wytrwałości, uśmiechu a przede wszystkim pełni zdrowia i miłości, by cieszyć się każdym dniem. Życzę Wam również, by jak najczęściej okazywano Wam serdeczność i czułość, a w pracy czy w domu byście były Panie doceniane za to, co robicie.

Jerzy Łuczak – Dyrektor Gminnego Ośrodka w Będzinie