Kibicowanie jest to przeżywanie sportowych emocji przez widzów. Dla dzieci oglądanie meczu na żywo jest przyjemnością i rozrywką – zamiast bajek czy gier komputerowych mogą spotkać swoich idoli.

Zabieranie dzieci na rodzinne kibicowanie to najprostszy sposób spędzania czasu z dzieckiem. Wspólne przeżywanie wydarzeń sportowych łączy rodzinę oraz jest dobrym sposobem, aby zachęcić dzieci do uprawiania sportu.

Pamiętajmy, że mały kibic często sam chętnie będzie uprawiał sport, aby stać się np. drugim Lewandowskim. Kibicowanie uczy również tolerancji dla innych narodowości i tego, że każdy ma prawo walczyć o zwycięstwo.

Ponadto, dziecko uczy się geografii, gdyż interesuję się przeciwnikiem swojej drużyny – skąd pochodzi, w jakim języku się porozumiewa, czy też jak wygląda jego flaga.

Mały kibic nie wstydzi się swojej narodowości, maluje flagi na twarzy oraz ubiera się w barwy narodowe. Dziecko obserwuje, że są wydarzenia, które jednoczą ludzi pochodzących z jednego kraju.

Dnia 3 czerwca dzieci ze świetlicy w Strachominie mogły wspierać swoim kibicowaniem naszą narodową drużynę piłkarek ręcznych. W Koszalińskiej Hali widowiskowo – Sportowej odbył się mecz Polska – Słowacja, który był ostatnim meczem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy.

Mali kibice dopingowali również dwóch swoich kolegów, którzy brali udział w dziecięcej eskorcie i wyprowadzali nasze zawodniczki.

Ta wyprawa pokazała jaką wspaniałą przygodą dla dzieci była możliwość przeżycia meczu na żywo oraz spotkania swoich idolek, zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Dzieci z uśmiechami radości z wygranej naszej reprezentacji wracały do domu.

 

Dziękujemy rodzicom, którzy wybrali się razem z nami na mecz, ale przede wszystkim Sołtysowi, panu Andrzejowi Zielińskiemu, oraz radzie sołeckiej za ufundowanie biletów dla dzieci z grupy teatralnej „Agrafka”. Bilety były prezentem z okazji Dnia Dziecka.

 

Instruktor Monika Zielińska