W dniu dzisiejszym dzieci z naszej świetlicy przygotowywały pracę na konkurs plastyczny ,,Od ziarenka do bochenka”, organizowany przez Powiat Koszaliński.

Materiały potrzebne do stworzenia konkursowych prac zapewniło Starostwo Powiatowe, a my jako uczestnicy mogliśmy dodać wybrane przez siebie trzy dodatkowe rzeczy. Wśród otrzymanych pomocy znalazły się m.in.: ryż, kasza manna, makaron spaghetti, bibuły, brystol, kredki i kleje. My dorzuciliśmy krepinę, patyczki po lodach i filc.

Dzieciom bardzo podobała się taka forma zajęć. W trakcie przygotowywania pracy rozmawialiśmy o etapach powstawania pieczywa i o tym ile potrzeba pracy by upiec chleb. Taki też cel ma sam konkurs. Organizatorzy chcą przybliżyć zalety życia na wsi, oraz rozszerzają wiedzę na temat pracy na roli, a także zapoznają młodzież z obyczajami i tradycjami związanymi z wypiekaniem chleba.

Nasza praca pokazuje jak od początku powstaje bochenek. Najpierw jest wysiew, później zboże dojrzewa, następnie skoszone jedzie do młyna ,aż w końcu z mąki upieczony zostanie chlebuś. Dzieci włożyły dużo pracy w wykonanie konkursowego obrazka. Mamy nadzieję że jury spodoba się nasz plakat.

 

 

Instruktor Marcelina Ciach