Tradycyjnie wakacje dla dzieci z całej gminy Będzino rozpoczęły się szaloną zabawą dyskotekową w Tymieniu. Było wesoło i skocznie. Strażnicy Gminni przygotowali dla nas i wygłosili prelekcję na temat bezpiecznych wakacji, a dzieci, które czynnie brały udział w tych zajęciach zostały nagrodzone upominkami. To był bardzo pouczający wyjazd.

SAM_1281 SAM_1295
Drugiego lipca zajęcia w naszej świetlicy miały charakter organizacyjny. Uczestnicy wakacyjnych zajęć mogli zapisać się na organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury wyjazdy i imprezy. Pani Instruktorka dzieciom, które regularnie uczestniczą w naszych wakacyjnych zabawach i wyjazdach przypomniała regulamin i zasady zachowywania się w czasie podróży, natomiast nowych uczestników wakacyjnych przygód zapoznała z owymi zasadami.Kolejny dzień to przygotowania do VII Festynu Rodzinnego, pracy było bardzo dużo, a efekty cieszyły zarówno przybyłych gości, jak i organizatorów, czyli Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie, Rady Sołeckie miejscowości: Będzino, Łekno, Będzinko, Słowienkowo, Skrzeszewo, Kiszkowo, Śmiechów / Borkowice, Radnych Gminy Będzino, Panią Radną Powiatu oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Będzinie.
Festyn odbył się czwartego lipca, było dużo śmiechu i pozytywnej zabawy. Dzieci korzystały z zafundowanych przez Gminny Ośrodek Kultury kul Bumper Ball, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników. Odbyło się również wiele konkursów z nagrodami, malowanie twarzy, które wyszło fenomenalnie! Nasi Strażacy pozwolili dzieciom przez chwilę poczuć się strażakiem, dzięki przejażdżce z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi. Zabawę taneczną uświetnił zespół BOSS , który zabawiał wszystkich do białego rana.

SAM_1400 SAM_1361
W poniedziałek odbyły się uwielbiane przez dzieci zajęcia kulinarne, tym razem robiliśmy frytki. Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, by mogły się odbyć również zajęcia sportowe i zabawy zręcznościowe. Dzieci grały w rzutki, lotki i wiele innych.

SAM_1438 SAM_1439
Siódmego lipca, przy pięknej pogodzie wybraliśmy się do Ustronia Morskiego, by szukać ochłody w basenie. Po dwugodzinnej zabawie w wodzie, wystarczyło nam jeszcze sił na spacer w czasie którego dzieci mogły kupić sobie pamiątki i coś do jedzenia. Skorzystaliśmy również z placu zabaw, który powstał w te wakacje obok basenu Helios.

SAM_1479 SAM_1449
Kolejny dzień był bardzo pouczający, w naszej świetlicy odbyła się pogadanka dotycząca profilaktyki uzależnień i sposobu spędzania wolnego czasu. Dzieci wykazały dużą dojrzałość i wielką wiedzę dotyczącą tematu zajęć. Po podsumowaniu zajęć i usystematyzowaniu wiedzy, uczestnicy zabrali się za wykonanie plakatu „Uzależnieniom NIE!”.

SAM_1498 SAM_1619
Zdążyliśmy się już wybrać do Parku Dinozaurów w Łebie. Wyjazd odbył się dziewiątego lipca i uczestniczyły w nim dzieci z terenu całej gminy. Uśmiechy nie znikały z buzi naszych dzieci, atrakcje przerosły nasze oczekiwania. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

SAM_1598 SAM_1539 SAM_1502
Piątek spędziliśmy w naszym Domu Kultury tworząc prace przestrzenne pt. „Afrykańskie maski”, które wyszły nam znakomicie, zupełnie tak, jakbyśmy robili je codziennie.

SAM_1605 SAM_1613

Nie myślcie sobie, że zajmujemy się tylko tym, co zostało tu napisane! W tak zwanym międzyczasie chętnie korzystamy z gier planszowych, korzystamy z komputerów, układamy naprawdę wielkie puzzle, Często schodzimy na naszą salę widowiskową, gdzie możemy się troszkę poruszać, pobawić piłką, zagrać w tenisa stołowego, zintegrować grupę dzięki wspólnej zabawie ruchowej. Pomysłów na aktywne i twórcze spędzanie czasu nam nie brakuje, dlatego żaden uczestnik naszych zajęć nie narzeka na nudę. Zapraszamy do oglądania zdjęć w zakładce „Galeria”.

SAM_1245 SAM_1425 SAM_1611

Instruktor Sabina Snoch