DSC_0003

Wiek przedszkolny u dzieci jest bardzo ważny, należy więc dbać o jego rozwój i w ten sposób budować podstawę do późniejszej nauki szkolnej. Zgodnie z tą zasadą kilka mam, które czynnie uczestniczą w życiu świetlicy w Strachominie, przygotowało dzieciom z oddziału „O” w Szkole Podstawowej w Dobrzycy krótkie przedstawienie kukiełkowe do wiersza pt. „Zakochana Żaba” autorstwa Tadeusza Śliwiaka.

DSC_0002
Występ, który odbył się dnia 22.09.2015r. uświetnił akcję Cała Polska Czyta Dzieciom, w której udział bierze Szkoła z Dobrzycy. Nasza świetlica w tym roku przyłączyła się do tej akcji.

DSC_0017

Pamiętajmy! – czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie, Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Mamy przygotowały kilka bajek do czytania oraz przedstawienie, które było niespodzianką.

20150921_16421220150921_163122

 

Rodzice własnoręcznie przygotowali scenerię i postacie, cała ich praca została doceniona ogromnym aplauzem wśród najmłodszej widowni i nie tylko – nauczyciele również byli pod ogromnym wrażeniem. Wśród rodziców narodził się nowy pomysł, aby co jakiś czas przygotować przedstawienie i wystąpić dla dzieci.

DSC_0004

 

Pomysł ten ma również na celu zaszczepić chęć występów wśród dzieci z naszej świetlicy. Kontakt dziecka z teatrem nie musi być ograniczony tylko do roli widza. Zabawa w aktorów cieszy się równie ogromną popularnością. Gdy dzieci bawią się w teatr, bardzo ważnym dla nich elementem jest urządzanie sceny, wykonanie aktorów – lalek oraz niezbędnych rekwizytów. Poszukiwanie przedmiotów, które pełniłyby funkcje potrzebnych na scenie akcesoriów, rozwija u dziecka pomysłowość, ćwiczy wyobraźnię i elastyczność myślenia.

20150921_144819

 

Za pomysł i pracę bardzo dziękuję rodzicom i zapraszam kolejnych do współpracy z nami.

 

Instruktor Monika Zielińska