Bądź Przyjacielem Pszczół na piątkę!

Przed nami kolejna edycja Akademii Przyjaciół Pszczół!

Świetlica w Strachominie już po raz trzeci przyłączyła się do akcji  „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” i wzięła udział w konkursie „Akademie Przyjaciół Pszczół na piątkę”. 

Przedstawiamy naszą fotorelację konkursową, można ją także obejrzeć  na stronie http://www.pomagamypszczolom.pl/akademie.

#1

#2

#3

#4

#5

 

Opis:

Nasza akcja zatacza coraz większe kręgi. W tym roku dołączyli do nas również rodzice. Dzieci wraz z nimi przekształciły salę naszej świetlicy w wielka łąkę przyjazną pszczołom. Dzięki wspólnej pracy i zabawie przypomniały sobie zasady Przyjaciół Pszczół oraz pogłębiły wiedzę o owadach z rodziny pszczołowatych. Poznawaniem wiedzy jest również zabawa. Dzieci miały za zadanie przygotować własną wersję tańca pszczół. Wspólnie wybraliśmy się do Centrum Ogrodniczego Hortulus, gdzie pracownik Ogrodów zapoznał nas z roślinnością miododajną. Dzieci wybrały kilka roślinek, które posłużyły do stworzenia miejsca przyjaznego pszczołom. Dzięki wspólnej pracy i uprzejmości Ogrodów Hortulus, na terenie świetlicy powstała rabatka, w której znalazły się między innymi wrzosy i pierwiosnki. Podczas sadzenia byliśmy, co chwilę odwiedzani przez pszczoły i trzmiele, którym bardzo spodobał się nasz pomysł. Tego typu zajęcia integrują dzieci z rodzicami, uczą szacunku do przyrody, ale również pogłębiają wiedzę o owadach, bez których życie nie mogłoby istnieć. Podczas prelekcji z pszczelarzem dzieci mogły na żywo zobaczyć jak wygląda pszczela rodzina, zaobserwować jak one się poruszają oraz w jaki sposób się kontaktują. Pszczelarz przywiózł ze sobą ul wraz z ramkami, dzięki którym dzieci poznały ich budowę oraz podstawowy sprzęt pszczelarski. Takie spotkania uczą nas szacunku do pszczół i pracy pszczelarzy. Przygotowaliśmy hotel dla dziko żyjących pszczół i z niecierpliwością czekamy na nowych lokatorów.

Instruktor Monika Zielińska