Hasłem przewodnim minionego tygodnia wakacyjnego była woda. We wtorek pojechaliśmy liczną grupą do Ustronia Morskiego, gdzie pod czujnym okiem ratowników i pań instruktorek dzieci beztrosko bawiły się w Aquaparku. Po kilkugodzinnej kąpieli wyruszyliśmy na spacer, w czasie którego zjedliśmy gofry, lody, frytki… Dzieci po zabawie w wodzie były naprawdę głodne i spragnione, ale przede wszystkim szczęśliwe i zadowolone z udanego wyjazdu.

1   2   4   3   5   6

Kolejną wodną wycieczką był wyjazd 23 lipca do Kołobrzegu na typową „Piracką Przygodę”. W scenerii XIX wiecznego fortu spędziliśmy czas poznając morskie tradycje. O piracki klimat zadbali instruktorzy prowadzący zajęcia, którzy przebrani byli w oryginalne stroje pirackie. Oficerowie – bo tak należało zwracać się do instruktorów morskich zajęć, pokazali nam kilka sposobów wbijania gwoździ, był to konkurs ciesielski. Branki (tak nazywano w języku piratów kobiety porwane na okręt), którymi w tym dniu były nasze dzieci próbowały swoich sił w wyplątywaniu z węzłów. Odbyła się także lekcja fechtunku, nauka szant, taniec z obijaczem (balonem). Dzieciom podobał się bardzo wyścig po plankach oraz konkursy z linami. Na koniec po smacznym obiadku, mogliśmy się trochę pobawić przy typowej morskiej muzyce. Wycieczka była wspaniała, a miłe wspomnienia po niej pozostaną z nami na zawsze.

10   11   14   12   13   15

Wodny tydzień zakończyliśmy, zajęciami plastycznymi w czasie których tworzyliśmy plakat reklamujący przystań w Podamirowie. Natchnieni wodnymi przygodami, bez problemu narysowaliśmy żagle i przystań jachtową. Przypomnijmy, że już 18 sierpnia wybieramy się do wspomnianego miejsca, czyli przystani w Podamirowie na rejs jachtem.

Instruktor Sabina Snoch

7   8   9