To była niesamowita i niezapomniana wyprawa. 11 lipca grupa około 100 dzieci z gminy Będzino, przeżyła morską przygodę w Parku Wieloryba w Rewalu.

Nasze Morze Bałtyckie było inspiracją do powstania parku. Dlaczego Rewal? Na pewno, dlatego iż jest to miejscowość leżąca właśnie nad morzem. Park składa się z czterech krain tematycznych, odnoszących się do świata morskiego.

 

Pierwsza to kraina „Bałtyk”, w której poznajemy ssaki i ryby żyjące w naszym morzu, dowiadujemy się, dlaczego jest mało słone i jak ważne jest dbanie o jego czystość.

 

W krainie „Giganci z Oceanów” znajdują się duże modele wielorybów, rekinów czy orek, które zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Natomiast w krainie „Potwory z głębin”, spotykamy najbardziej zadziwiające swoim wyglądem stworzenia żyjące w oceanicznych głębinach.

Ostatnia kraina to „Piraci i papugi”. Tutaj znajduje się ptaszarnia, statek piracki oraz duży plac zabaw z dmuchanymi zamkami. Park Wieloryba daje możliwość poznania naszego morza oraz jego mieszkańców jednocześnie gwarantując dzieciom świetną zabawę.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zapoznania się z Piratem Krzysztofem, który był naszym przewodnikiem. Pirat Krzysztof ma ogromną wiedzę o naszym morzu, a przy tym jest znakomitym animatorem z darem wciągania dzieci w poznanie morskich głębin.

Po obiedzie był czas wolny, w którym dzieci mogły wybrać się z Piratem na poszukiwanie skarbów, korzystać z palcu zabaw, a także kupić sobie pamiątki z pirackimi lub morskimi motywami.

Instruktor Monika Zielińska