DOM KULTURY W BĘDZINIE
30.06. – 28.08. 2014R. CZYNNY W GODZINACH 10 – 17
30.06 poniedziałek
• rozpoczęcie wakacji
• zapoznanie z planem na wakacje
• zapisy na wyjazdy
• spotkanie z funkcjonariuszem państwowym (Policja, Straż Pożarna, Straż Gminna), który opowie, jak bezpiecznie spędzić wakacje
• gry stolikowe: Warcaby, Jenga, Scooby- Doo help, Małpki, Skojarzenia, Hej! To moja ryba
• zajęcia ruchowe: duża skakanka, hula- hop, kometka
01.07 wtorek
• zajęcia kulinarne „Pyszne gotowanie”
• gry i zabawy na świeżym powietrzu: sztafety ruchowe, ringo, piłka nożna, piłka siatkowa, rzuty woreczkiem do celu, Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy
• zapisy na dyskotekę
02.07 środa
• wakacyjna dyskoteka w Domu Ludowym w Tymieniu
• prelekcja „Bezpieczne wakacje”
• wyjazd godzina 14:00, powrót godzina 20:00
03.07 czwartek
• zajęcia plastyczne „Bezpieczne wakacje na wsi” różne techniki
• gry i zabawy: tenis stołowy, piłkarzyki, kometka, ringo, duża skakanka
04.07 piątek
• wyjście na plac zabaw przy przedszkolu
• zabawy ruchowe: klasy, chłop
• przygotowania do festynu letniego
05.07 sobota
Festyn Letni w Będzinie
07.07 poniedziałek
• zajęcia kulinarne „Pyszne gotowanie”
• zajęcia plastyczne w plenerze „Krajobraz mojej miejscowości”
• rysowanie kredą
08.07 wtorek
wyjazd na basen do Ustronia Morskiego
• wyjazd o godzinie 10:00
• czas na basenie 2godziny / 14zł
• spacer po Ustroniu Morskim
• plaża
09.07 środa
• zbieranie wiadomości do konkursu „Moja miejscowość na przestrzeni wieków”
• gry planszowe: Bitwa o ląd, Star Wars, SuDoku, Klątwa Faraona
10.07 czwartek
Turniej Piłki Nożnej na orliku we Mścicach
• drużyny 5+1, szkoły podstawowe i gimnazja
• wyjazd godzina 10:00
11.07 piątek
Teatrzyk „Trzej muzykanci z Bremy” wstęp wolny
• wyjście na plac zabaw przy przedszkolu
• gry i zabawy ruchowe: król, klasy, chłop, piłka siatkowa, piłka nożna, skakanki
14.07 poniedziałek
• zajęcia kulinarne „Pyszne gotowanie”
• zabawy ruchowe na boisku sportowym w Będzinie: piłka nożna, piłka siatkowa, badminton, ringo, kometka, biegi sztafetowe
• zbieranie wiadomości do konkursu „Moja miejscowość na przestrzeni wieków”
15.07 wtorek
wycieczka do Kołobrzegu, fort Reduta Solna
• „Piracka przygoda”: nauka szant, konkurs ciesielski, walka na ławeczce bosmana, konkursy z linami, taniec przy muzyce folkowo – szantowej, lekcja fechtunku, wyścig po plantach
16.07 środa
• zajęcia plastyczne: wykonywanie motyli z rolek papieru
• gry planszowe: Zabawa w mur, Wilki i owce, Prawda czy fałsz, Rpad Block, Zabawny kociak, Domino, Fasolki
17.07 czwartek
• wycieczka rowerowa do Dobrzycy
• wspólny grill
18.07 piątek
wyjazd do Multikina Koszalin
• McDonald^s
21.07 poniedziałek
• wyjście do Ośrodka Kultywowania Tradycji Lokalnych i Pożarniczych w Będzinie
• zwiedzanie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej
• przejazd wozem strażackim
• pokazy strażackie
• grill
22.07 wtorek
• zbieranie wiadomości do konkursu „Moja miejscowość na przestrzeni wieków”
• wyjście na boisko sportowe w Będzinie
• zabawy ruchowe: odbijanie piłki siatkowej, mini mecze piłki nożnej, sztafety, ringo, kometki
23.07 środa
• zajęcia plastyczne „Strażak ratuje nam życie”
• gry komputerowe
24.07 czwartek
wyjazd na basne do Ustronia Morskiego
• wyjazd o godzinie 10:00
• czas na basenie 2godziny / 14zł
• spacer po Ustroniu Morskim
• plaża
25.07 piątek
• zajęcia w świetlicy: plastyczne, edukacyjne
• gra edukacyjna „Wiedza o Polsce”
• spacer, podziwianie letniego krajobrazu
28.07 poniedziałek
• zajęcia kulinarne: „Bajeczna kanapka”, konkurs na najciekawszą kanapkę
• zajęcia ruchowe: tenis stołowy, piłkarzyki, duża skakanka, rzuty do celu, gorące krzesła
• zbieranie wiadomości do konkursu „Moja miejscowość na przestrzeni wieków”
29.07 wtorek
• zajęcia na świetlicy:
• bajkowe kalambury
• gry stolikowe: Kółko i krzyzyk, Fasolki, Chińczyk, Warcaby, Jenga, Małpki
• gry komputerowe
30.07 środa
• wycieczka do Wrzosowa, wyjazd godzina 8:00
• zwiedzanie Parku Dinozaurów
• Safari, Muzeum minerałów, ściezka edukacyjna
• kraina dmuchańców
• plac archeologiczny
• park linowy
• bungee
• kolejka Pirat
31.07 czwartek
• zajęcia plastyczne: wykonywanie kwiatów na płycie CD
• zajęcia świetlicowe
• gry stolkiowe: Zabawa w mur, Wilki i owce, Prawda czy fałsz, Rpad Block
• gry komputerowe
01.08 piątek
• zajęcia wterenie
• zabawy ruchowe na świeżym powietrzu: klasy, chłop, król
• zabawa na placu zabaw przy przedszkolu
• spacer
04.08 poniedziałek
• zajęci akulinarne „Pyszne gotowanie”
• wyjście na boisko sporotwe w Będzinie: mini mecze piłki nożnej, piłka siatkowa, biegi sztafetowe
05.08 wtorek
wyjazd na basne do Ustronia Morskiego
• wyjazd o godzinie 10:00
• czas na basenie 2godziny / 14zł
• spacer po Ustroniu Morskim
• plaża
06.08 środa
• wykonywanie ozdób na imprezę gminną „Akademia Pszczółek”
• zajęcia na dużej sali: Twister, ringo, kometki, gorące krzesła, piłkarzyki
07.08 czwartek
• gry i zabawy na świeżym powietrzu: Biegi w workach, odbijanie piłki siatkowej, gorąca piłka, kolory, Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy
08.08 piątek
• zajęcia plastyczne: wykonywanie pszczółek
• przygotowanie dzieci do wyjazdu na festyn „Akademia Pszczółek” w Strachominie
09.08 sobota
wyjazd z dziećmi na festyn „Akademia pszczółek” do Strachomina
11.08 poniedziałek
• zajęcia kulinarne „Pyszne gotowanie”
• gry stolikowe: Chińczyk, Szachy, Warcaby, Jenga, Małpki, Domino, Bierki, Formuła 1.
12.08 wtorek
wyjazd do Jednostki Ratowniczo – Gaśnieczej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie
• zwiedzanie remizy
• zwiedzanie pojazdów PSP
• rozmowa ze strażakiem
• grill
13.08 środa
• wyjście w planer
• malowanie kredą
• zabawy ruchowe: klasy, zbijak, kometka, chłop, skakanki
14.08 czwartek
wycieczka do Muzeum Bursztynów w Jarosławcu
18.08 poniedziałek
• zajęcia kulinarne „Pyszne gotowanie”
• oglądanie bajek na DVD
19.08 wtorek
• wyjazd do Multikina w Koszalinie
• McDonald^s
20.08 środa
• zajęcia świetlicowe: gry i zabawy edukacyjne
• zajęcia plastyczne: wykonywanie wazonów z masy papierowej
• gry komputerowe
21.08 czwartek
• wyjście na plac zabaw przy przedszkolu
• zabawy ruchowe: piłka siatkowa, piłka nożna, ringo, lotki, klasy
• malowanioe farbami wazonów wykonanych z masy papierowej
22.08 piątek
wyjazd na basne do Ustronia Morskiego
• wyjazd o godzinie 10:00
• czas na basenie 2godziny / 14zł
• spacer po Ustroniu Morskim
• plaża
25.08 poniedziałek
• zajęcia kulinarne „Pyszne gotowanie”
• zajęcia na dużej sali: tenis stołowy, piłkarzyki, duża skakanka, hula- hop, sztafety ruchowe
• zapisy na dyskotekę do Dobrego
26.08 wtorek
wyjazd na dyskotekę kończącą wakacje do Dobrego
27.08 środa
• wykonywanie zakładek do podręczników szkolnych
• gry stolikowe: Skojarzenia, Warcaby, Małpki, Formuła 1. Klątwa Faraona, Bierki

28.08 czwartek
• wspólne opowiadanie o minionych wakacjach
• prace plastyczne: „Najprzyjemniejsza przygoda wakacyjna”
29.08 piątek- Dom Kultury nieczynny